چطور در مکالمه انگلیسی مثل زبان مادری مسلط شویم؟

55 گام ساده و سریع در یادگیری
مکالمه زبان انگلیسی در سال 2021

یادگیری مکالمه انگلیسی هم مانند هر مهارتی نیازمند کمی کوشش و تلاش است که اگر به اندازه کافی در آن ممارست به خرج ندهیم ما را به تله تلاش بیهوده می اندازد.

در اینجا به مناسبت نزدیک شدن به سال نو میلادی ما 55 گام خیلی سریع اما مهم در مورد آموزش مکالمه زبان انگلیسی در سال 2021 را برای شما آماده کرده ایم.

امیدوارم این گام ها چراغ راهی برای شما باشند.

1. در مکالمه انگلیسی از اشتباه کردن نترسید اعتماد به نفس داشته باشید.

2.خود را با زبان انگلیسی محاصره کنید. خود را در یک محیط انگلیسی زبان قرار دهید تا بتوانید منفعلانه یاد بگیرید. بهترین راه برای یادگیری صحبت کردن است.

3.هر روز یادگیری مکالمه زبان انگلیسی را تمرین کنید. زمان خودتان را با یک برنامه مطالعاتی تنظیم کنید, تصمیم بگیرید که هفته ای زمانی را برای مطالعه اختصاص دهید و به آن پایبند باشید. یک روال مشخص ایجاد کنید.

4.برنامه آموزش مکالمه زبان انگلیسی خود را به خانواده و دوستان خود بگویید. آنها را وادار کنید که شما را به سمت مطالعه سوق دهند و همچنین اجازه ندهید حرف شما را قطع کنند.

5. چهار مهارت اصلی را بخوانید ، بنویسید ، صحبت کنید و گوش دهید. برای پیشرفت شما باید روی همه آنها کار شود.

6. یک دفترچه از کلمات جدیدی که در فرآیند یادگیری مکالمه زبان انگلیسی یاد می گیرید نگه دارید. از آنها در جملات استفاده کنید و سعی کنید هنگام صحبت حداقل 3 بار آنها را بگویید.

7.حداقل یک بار در روز به یک اپ یا وب سایت یادگیری مکالمه زبان انگلیسی مراجعه کنید و یک درس را کامل کنید.

8.به خاطر سپردن لیست ها یکی از متداول ترین روش های یادگیری واژگان برای یک آزمون است. این فقط یک تمرین خوب برای مطالعه کوتاه مدت است زیرا شما اغلب اطلاعاتی را که برای یک آزمون آموخته اید حفظ نمی کنید.

9.از ساعت بدن خود برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنید. اگر فرد صبحگاهی نیستید ، بعد از ظهر مطالعه کنید.

10.برای شرکت در یک آزمون برنامه ریزی کنید. خواهید فهمید که وقتی بخواهید برای چیزی مطالعه کنید بیشتر کار می کنید.

11.با گفتن این جمله ، بهتر است فقط برای شرکت در آزمون درس نخوانید. به تصویر بزرگتر فکر کنید. وقتی تسلط کافی به زبان انگلیسی دارید چه کاری می توانید انجام دهید؟ کیفیت زندگی شما چگونه بهبود می یابد؟

12.به خودتان یک هدف بلند مدت بدهید. روی کار در جهت آن تمرکز کنید.

13.به خود اهداف کوتاه مدت نیز بدهید و در رسیدن به هرکدام به خود پاداش دهید.

14.فضایی را ایجاد کنید که می خواهید در آن مکالمه زبان انگلیسی را بگیرید ، نه به این دلیل که مجبورید. هنگامی که یاد می گیرید بیشتر یاد خواهید گرفت زیرا می خواهید.

15.بدانید چه چیزی برای شما بهتر است. به این فکر کنید که چه روش هایی در گذشته برای شما موفقیت آمیز بوده اند و آنها را دنبال کنید.

16.نحوه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی خود را بفهمید. این می تواند با حفظ کردن ، خواندن ، صحبت کردن ، جمع بندی یا روش های دیگر باشد. دریابید که چگونه بهتر مطالعه می کنید.

17.برای یادگیری مکالمه انگلیسی کمک بگیرید! اگر چیزی را نمی فهمید باید از کسی بپرسید. از معلم ها ، همکلاسی ها یا دوستان خود کمک بخواهید.

18.مرور! مرور! مرور! اطمینان حاصل کنید که وقت خود را برای مرور مواردی که در گذشته در خصوص آموزش مکالمه زبان انگلیسی مطالعه کرده اید اختصاص دهید.

پیشنهاد ما  رازهای حل مشکل مقتدرانه

19.بهتر است هربار بیش از 30 دقیقه به تنهایی مطالعه کنید. مرتب استراحت کنید ، مقداری هوای تازه بگیرید و پاها را بکشید.

20.برای بالا رفتن از یک سطح خیلی عجله نکنید. تمرکز خود را بر روی سطح فعلی خود قرار دهید.

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

آموزش تضمینی مکالمه زبان انگلیسی

 

21.سعی کنید برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی دی وی دی تماشا کنید تا اینکه بخواهید تلویزیون ببینید.

22.تماشای تلویزیون فقط به شما این فرصت را می دهد که بار اول چیزی را به درستی بشنوید. این برای دانش آموزان سطح بالا بهتر است. این می تواند یک تمرین عالی برای مکالمه با انگلیسی زبانان بومی باشد .

23.کتابهای تعیین سطح شده را بخوانید. این کتاب ها مخصوصاً برای سطح شما نوشته شده اند. یک رمان کامل بخوانید. شما می توانید آن را انجام دهید! بعد از آن احساس خوبی خواهید کرد چرا که این کتابهای می توانند در فرآیند یادگیری مکالمه زبان انگلیسی به شما کمک شایان توجهی کنند.

24.کتاب های کودکان واژه های ساده تری دارند و جایگزین خوبی برای کتابهای تعیین سطح شده هستند.

25.روزنامه ها مکان خوبی برای یافتن سازه های منفعل هستند. مقاله ای را بخوانید و ببینید آیا می توانید جملات منفعل را پیدا کنید.

26.ابتدا برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی معنای کلی را بخوانید. نگران درک هر کلمه ای نباشید ، سپس برگردید و کلمات جدید را جستجو کنید.

27.برای کلمه ای که در یک جمله نمی فهمید ، به کلمات دیگر اطراف آن نگاه کنید. آنها به شما یک نکته می دهند. سعی کنید معنی را از متن حدس بزنید.

28.کلمات ریشه ای را در یادگیری مکالمه زبان انگلیسی بیاموزید. آنها به شما کمک می کنند معنی کلمات را حدس بزنید. به عنوان مثال: scrib = بنویسید ، min = small

29.وقتی کلمه جدیدی یاد گرفتید ، به همه اشکال دیگر آن فکر کنید: زیبا (صفت) ، زیبایی (اسم) ، زیبا (قید).

30.پیشوندها (dis- ، un- ، re-) و پسوندها (-ly ، -ment ، -ful) را بیاموزید ، این به شما کمک می کند معنی کلمات را بفهمید و واژگان خود را بسازید.

31.در انگلیسی برخلاف ژاپنی یا فرانسوی از کلمه استرس استفاده می کنند. برای کلمات جدید ، هجاها را بشمارید و محل استرس را پیدا کنید. فقط یک استرس در هر کلمه و همیشه روی یک مصوت. فعلهای دو هجایی در هجای دوم (beGIN) فشار دارند. 2 اسم هجا (TEAcher) و صفت (HAPpy) مورد اول را تأکید می کنند.

32.برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی هر زمان که می توانید از زبان انگلیسی استفاده کنید. به همین سادگی!

33.زبان فارسی را در ذهن خود به انگلیسی ترجمه نکنید. به انگلیسی صحبت کنید تا تسلط شما را بهبود بخشد. با خودت صحبت کن … اما نه در اتوبوس در غیر این صورت مردم فکر می کنند دیوانه شده ای!

34.شما نمی توانید از یک کتاب صرف, انگلیسی یاد بگیرید. مانند رانندگی با ماشین ، فقط می توانید از طریق انجام آن یاد بگیرید.

35.طبیعی ترین راه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی گفتگو است.

36.یک دفترچه خاطرات یا روزنامه انگلیسی نگه دارید. با نوشتن چند جمله در روز شروع کنید و سپس عادت کنید بیشتر بنویسید.

37.چرا یک وبلاگ آنلاین راه اندازی نمی کنید و نوشته های خود را با جهان به اشتراک نمی گذارید؟ و سپس می توانید در فرآیند یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با مخاطبانتان اقدام به مکالمه انگلیسی کنید.

38.برای تبدیل شدن به یک نویسنده بهتر ، همانند بسیاری از ایده ها و افکار روی کاغذ ، بدون نگرانی در مورد گرامر یا هجی ، طوفان فکری ایجاد کنید.

39.در راه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی  اهنگ قلبت را بخوان و سایر اهنگ های زیبای انگلیسی را گوش دهید! صدای زیبای خود را به جهانیان نشان دهید! آهنگهای انگلیسی یاد بگیرید و همراه با آنها آواز بخوانید تا روان بودن و لحن را در یادگیری مکالمه زبان انگلیسی  بهبود ببخشید .

پیشنهاد ما  پنج عادت صبحگاهی که باعث بهره وری در طول روز می شود

40.برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی از چت روم ها ، انجمن ها و سایت های انجمن استفاده کنید. اگر نمی توانید با کسی به انگلیسی صحبت کنید ، این بهترین چیز می تواند باشد.

41.به چند جمله گوش دهید و سپس شنیده ها را تکرار کنید. روی ریتم و لحن صدا تمرکز کنید.

42.رادیوی انگلیسی را در خانه خود داشته باشید. حتی اگر به طور فعال به آن گوش ندهید ، باز هم گوش های خود را آموزش خواهید داد چرا که در مسیر یادگیری مکالمه زبان انگلیسی شنیدن جزو نکات مهم محسوب می شود.

43.هیچ کس دوست ندارد صدای خود را بشنود ، اما شجاع باشید و آن را امتحان کنید! صدای خود را ضبط کنید و به تلفظ خود گوش دهید. این به شما کمک می کند تا مشکل خود را شناسایی کنید و در راه آموزش مکالمه زبان انگلیسی خود را یک گام به جلوتر بکشانید.

44.از معلم یادگیری مکالمه زبان انگلیسی خود بپرسید که آیا می توانید درسهای او را ضبط کنید. این یک روش عالی برای بررسی است. شما همچنین می توانید به معلمان خود گوش دهید که با سرعت و لحن صحبت می کنند.

45.از فرهنگ لغت انگلیسی / انگلیسی استفاده کنید زیرا به شما کمک می کند تا به انگلیسی فکر کنید و ترجمه نکنید.

46.اگر فرهنگ لغت انگلیسی / انگلیسی برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی ترسناک به نظر می رسد ، دیکشنری های زبان آموزان برای دانشجویان انگلیسی سطح شما وجود دارد.

47.خیلی به فرهنگ لغت خود متکی نباشید. فرهنگ لغت شما باید یک کمک باشد ، نه معلم اصلی شما. سعی کنید معنی کلمات را حدس بزنید تا اینکه مستقیماً برای فرهنگ لغت خود بروید.

48.تسلیم نشوید و مثبت بمانید! بعضی اوقات احساس خواهید کرد که به اندازه کافی سریع مکالمه انگلیسی را یاد نمی گیرید. همه اینگونه احساس می کنند ، نگران آن نباشید. در پایان به آنجا خواهید رسید.

49.لذت ببرید. وقتی سرگرم می شویم بیشتر می آموزیم!

50.اگر هنگام صحبت عصبی هستید ، قبل از اینکه چیزی بگویید ، دو نفس عمیق بکشید. وقتی احساس آرامش کردید بهتر صحبت خواهید کرد.

51.با بازگشت به کتابهای درسی و سی دی هایی که در گذشته استفاده می کردید انگیزه خود را حفظ کنید. تعجب خواهید کرد که چقدر اکنون به نظر شما آسان رسیده اند! تبریک می گویم ، سطح شما بهتر می شود!

52.شما هرگز برای شروع یادگیری مکالمه زبان انگلیسی خیلی جوان یا پیر نیستید. برای یاد نگرفتن بهانه نگیرید. منتظر چی هستی؟

53.به تأخیر انداختن می تواند مانع موفقیت شما شود. برای جلوگیری از تأخیر در یادگیری مکالمه زبان انگلیسی ، مهم است که شما درک کنید که آیا تعلل شما برای جلوگیری از مطالعه است ، یا این عادت بد شماست.

54.اگر هنوز به نتیجه دلخواه خود نرسیده اید ، به این دلیل نیست که در زبان بد هستید ، به این دلیل است که هنوز روش ویژه یادگیری خود را پیدا نکرده اید.

55.از منابعی که با سطح شما مطابقت دارند استفاده کنید. از متن ها / تمرین های گوش دادن که خیلی سخت یا خیلی آسان هستند استفاده نکنید. از موادی استفاده کنید که شما را به چالش می کشد اما شما را ناامید نمی کند.

سخن پایانی

امیدوارم که در راه فراگیری و یادگیری مکالمه زبان انگلیسی خیلی زود موفق شوید.