سه نکته ای که قبل از ملاقات با مربی یا مشاور باید در نظر داشته باشید

استارتاپ ها و کارآفرینان هر سال برنامه های بزرگی برای سال بعد دارد و این امید را دارند که در سال جدید به اهداف سال گذشت دست یابند.

برای اطمینان یافتن از اینکه در مسیر صحیحی قرار دارید، این که با یک مشاور ملاقات کنید نقش مهمی دارد. برای اینکه این جلسه موفقیت آمیز باشد، باید بر مبنای منظمی برگزار شود. اما قبل از اینکه به محتوای جلسات بپردازم این نکته مهمی است که یافتن مشاور مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است.

حتما شنیده اید که می‌گویندارزش خالص شما ارتباط تنگاتنگی با افرادی که می‌شناسید دارد. آیا براییک کار بزرگ آماده اید؟ به72 ساعت گذشته فکر کنید فهرست اسامی افرادی تعیین کنیدکه با آن ها بخش اعظم زمان خود را با آن ها گذرانده اید. منظورم از بخش اعظم این است که بیش از یک ساعت تا به گفتگو با آنها اختصاص داده باشید.

سپس به مسیری که در 6 تا 12 ماه آینده باید طی کنید، فکر کنید. آیا مایلید درباره یکیاز اهدافی که تعیین کرده ایدیایکی از مشکلاتی که باآن روبرو هستید با هر یک از این اشخاص صحبت کنید؟یا فکر می کنیدباید شخص جدیدی به این چرخه اثرگذاری اضافه کنید؟

 

 

در هر صورت به شخص مورد نظر ایمیلیا پیام دهید و یکی از روزهای هفته را برای ملاقات با او انتخاب کنید. می توانید او را به صرف قهوه ای کوتاه یا ناهار دعوت کنید. مسیر پیش روی خود را برای مربی و مشاور خود تشریح کنید و از او کمک بخواهید قبل از اینکه وارد بحث شوید و قبل از جلسه باید به سه نکته فکر کنید.

  1. اول هدف و موضوع خاص بحث را انتخاب کنید.

آنهایی که در شبکه کاری ما حضور دارند، ما را می‌شناسند، ما را می‌پذیرند و دوستمان دارند. خطر زمانی است که دور هم جمع می شویم و درباره هر موضوع کمی صحبت می کنیم. این کار را نکنید. به آنها بگویید که مایلید درباره چه موضوعی صحبت کنید و یکی از اهدافی که برای ادامه سال دارید را تشریح کنید.

  1. احساس نسبت به هدفتان چیست؟

وقتی درباره هدف تان بحث می کنید، می بینید که در مسیرتان موانعی وجود دارد که در مسیر آشکار می‌شود، آنها را با هم اشتباه نگیرید. شایدیک مانع موفقیت هم باشد. شایدیک مشکل نقطه اتکا هم باشد. با تشریح فکر و احساس خود در مسیری که پیش گرفته اید، می توانید دیدگاه خود را تغییر داده یا آن را مجددا طراحی کنید.

پیشنهاد ما  شرکت در نمایشگاه

 

 

  1. کمکی که برای دستیابی به آن هدف خاص نیاز دارید چیست؟

پس از پاسخ دادن به دو سال نخست، به این شعار پاسخ دهید. افراد عاشق کمک کردن هستند و فقط منتظرند که از آنها درخواست کنید. با پاسخ دادن به همه اینسوالات خود در جایگاهیک قدرت عامل قرار می دهید.

پاسخ هایی که به آن سوالات داده اید را مرور و تصحیح کنید. کاری که انجام می دهید بسیار فراتر از فکر کردن به هدف است. در واقع تلاش ها و برنامه لازم برای دستیابی به آن موفقیت را تعیین کنید.

علیرضا بشیری راد

بشیری راد هستم علاقمند به کارآفرینی و دیجیتال مارکتینگ و 9 سال هست بصورت تخصصی درین زمینه فعالبِت میکنم,خوشحال میشم تجربیات خودمو در اختیارتون بزارم.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه:

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید