آموزش زبان

با نرم افزارهای زیر از یادگیری زبان انگلیسی لذّت ببرید!

بمب کدینگ (۵۰۴+۱۱۰۰+تافل+GRE+آیلتس)

پچ پچ (آموزش مکالمه زبان انگلیسی)

کاما (آموزش گرامر کاربردی)

شما با استفاده از این برنامه های آموزشی مدرک معتبر دریافت کنید

بمب کدینگ

(۵۰۴+۱۱۰۰+تافل+GRE+آیلتس)

یادگیری زبان به روش کدینگ به چه معناست؟

در این مقاله قصد داریم روش کدینگ لغات زبان را که یکی از بهترین روش های یادگیری لغات ضروری است را به شما زبان آموزان عزیز معرفی کنیم .

 تاحالا شده برای یادگیری لغات زبان به مشکل بخورید و نتوانید لغات را به صورت کامل به ذهن خود بسپارید؟

خب این مشکل بسیاری از زبان آموزان است که نمی توانند بعضی از لغات سخت را به ذهن خودشان بسپارند و همیشه دنبال یک راه حل خوب برای حفظ کردن کلمات می گردند. واقعیت این است که شما تنها با حفظ کردن مداوم کلمات و وارد کردن کلی لغت سخت به ذهنتان نمی توانید به نتیجه دلخواه تان که افزایش دایره لغات هست برسید. قاعدتا ذهن شما جاروبرقی نیست که یکباره همه چیز را در خود ببلعد! پس بهتر است از روش هایی استفاده کنید تا کمتر خسته شوید و  یادگیری زبان را برای خودتان به یک تفریح تبدیل کنید و از آن بیشترین لذت را ببرید .

تا همین الان هر چند وقت یکبار ؛ روش های جدید مختلفی برای یادگیری لغات مختلف و سخت وجود دارد که بهترین روش یادگیری لغات انگلیسی در حال حاضر روش کدینگ لغات زبان  است که به صورت معجزه آسایی در یادگرفتن لغت های ضروری به شما کمک می کند.

سوال اینجاست که روش کدینگ لغات زبان چیست؟

برای پاسخ به این سوال بهتراست  یک مثال براتون بزنم. فرض کنید می خواهید به یک مکانی در آن سمت شهر بروید ؛  راه می افتید و به ترافیک شدید می خورید! حالا برای اینکه زودتر به مقصد مورد نظرتان برسید مجبورید از خیابان اصلی نروید و یک میانبری بزنید  تا زودتر به جایی که مد نظرتان هست برسید . خب اگر میانبر بزنید و از راه های فرعی که در ذهنتان است بروید ؛‌ قاعدتا زودتر به مقصد می رسید .

روش کدینگ هم یک روش میانبر برای رسیدن به هدف مورد نظر شما یعنی یادگیری لغات زبان است .

از زمانی که این روش معرفی شده ؛ نظر کاربران بسیار زیادی را به خودش جلب کرده و باعث رضایت زبان آموزان زیادی هم شده است.

روش کدینگ لغات زبان مخصوص لغاتی است  که فکر می کنید به سختی آن ها را یاد می گیرید و شاید نتوانید این کلمات را در ذهن خود تثبیت کنید.

روش کدینگ با استفاده از کلیدواژه هاست . یعنی شما لغت انگلیسی مدنظرتان را با نشانه گذاری از طریق لغت زبان مادری تان و با تصویرسازی ذهنی به راحتی در ذهن تان ثبت می کنید و دیگر نیاز نیست وقت خودتان را صرف حفظ کردن لغت به مدت طولانی کنید .زمانی که به  لغت انگلیسی خاص خود بر می خورید با به یادآوردن آن کلیدواژه زبان مادری ؛ و تصویر آن در ذهنتان به راحتی معنی آن را به خاطر می آورید. جالبه نه ؟!

برای اینکه این روش که تا به الان بهترین روش یادگیری لغات انگلیسی است را یاد بگیرید یک مثال بزنیم :

Abandon

[ә’bᴂndәn]

هوای آبادان انقدر گرم بود که اونجا رو ترک کردیم .

معنی:ترک کردن،رها کردن،تسلیم کردن،واگذاری

یا مثلا  لغت  Gelous  به معنای حسود می باشد ؛ پس می توانیم اینگونه کدبندی کنیم که آدم حسود همیشه جلز و ولز می کند! پس دیگر این لغت هیچ وقت از ذهن شما بیرون نخواهد رفت و هر زمان که به این لغت بر می خورید ؛ این کد هم به یاد شما خواهد آمد.

روش کدینگ لغات زبان برای چه کسانی مناسب است ؟

همانطور که اشاره کردیم این روش مخصوص لغاتی است که شما به سختی آن ها  را در ذهن خود به خاطر می سپارید و با روش کدینگ لغات زبان به راحتی در مدت زمان کمی می توانید تعداد زیادی لغت را یادبگیرید و دیگر آن ها از یاد نبرید.

بعضی از لغات واقعا سخت هستند و شما مجبورید برای به خاطر سپردن آن ها به این روش ها متصل شوید . برای مثال لغت های Toefl ؛ Ielts;GRE   و… لغات بسیار مهمی هستند و نمرات این امتحانات  برای کسانی که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل دارند بسیار مهم است . در نتیجه اگر قصد یادگیری لغت زبان را دارید بهترین روش یادگیری لغات انگلیسی یعنی کدینگ لغات زبان را به شما پیشنهاد می کنیم . در واقع این همان راه میانبری است که به شما پیشنهاد دادیم .

شما می توانید با اپلیکیشن کدینگ برای کتاب های زبان؛  لغات مهم کتاب هایی مانند۵۰۴ ؛ ۱۱۰۰ تافل ؛‌آيلتس ؛ کاپلان و… را به راحتی و بدون هیچ مشکلی یاد بگیرید و از به خاطر داشتن تعداد زیادی لغت آن هم در مدت زمان کم نهایت لذت را ببرید .

 

پچ پچ (آموزش مکالمه زبان انگلیسی)

یادگیری زبان انگلیسی پله ی پیشرفت شما !

در این مقاله قصد داریم به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بپردازیم .

 در دنیای امروز برقراری ارتباط یکی از مهمترین معیارها برای موفقیت انسان هاست و اولین مولفه برقراری ارتباط مردم با هم صحبت کردن به یک زبان مشترک است .

اگر واقعا برای زندگی و کار خود هدف دارید باید این را بدانید که برای پیشرفت  در کارو زندگی تان نیاز دارید که زبان انگلیسی را یاد بگرید تا بتوانید به راحتی با تمام مردم دنیا ارتباط برقرار کنید .

یادگیری زبان انگلیسی نه تنها  دانش است بلکه یک هنر هم محسوب می شود .

فرض کنید به مسافرت رفتید و قصد دارید به مکانی برای تفریح بروید . اگر زبان انگلیسی بدانید  به راحتی می توانید در کمترین زمان با مردم ارتباط برقرار کنید و  بدون آنکه خیابان ها را گم کنید ؛ به آن مکان بروید .

یا مثلا برای دیدن یک فیلم هیجان انگیز دیگر نیاز ندارید تا دوبله آن را تماشا کنید . چون هرچه قدر هم فیلم مورد علاقه تان قشنگ باشد ؛ بدون دیدن فیلم به زبان اصلی ؛ از هیجان آن کم می شود و اشتیاق شما هم به طبع کمتر می شود .

اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشی می توانی دانسته های خودت را با بقیه سهیم شوی و نسبت به بقیه یک پله بالاتر در دنیای دانش و کار و ارتباط باشی.

در واقع یادگیری زبان انگلیسی   یکی از واجب ترین کارهایی است که شما باید در زندگی انجام بدید و اگر دوست ندارید که در دریای ارتباط با آدم ها  غرق شوید و انسان بی سواد تلقی شوید ؛ پس بدون هیچگونه معطلی به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید.

زمانی که شما اقدام به یادگیری زبان انگلیسی می کنید ؛ باید اهمیت این کار را هم درک کنید تا وسط راه خسته و پشیمان نشوید .

همانطور که می دانید در دنیا از هر ۴ نفر یک نفر زبان انگلیسی را بلد است و این زبان به زبان مشترک همه انسان ها در دنیا تبدیل شده است و شما به راحتی با تسلط بر زبان انگلیسی می توانید با مردم دنیا ارتباط برقرار کنید .

در نتیجه زبان مانند یک مادر است که به شما پروبال می دهد تا بتوانید به راحتی در دنیا پرواز کنید و هر چیزی که نیاز داشته باشید را بدون هیچگونه محدودیتی یاد بگیرید.  

یادگیری زبان انگلیسی با اپلیکیشن پچ پچ

قالب های موجود در برنامه :

– سلام و احوال پرسی

– آب و هوا

– ماه ها و زمان ها و ساعت

– شغل

– در مطب دکتر

– اعضای بدن

– اعداد و محاسبات

– خرید و هزینه ها و در بانک

– رستوران

– غذاها و میوه ها

– پوشاک

– آدرس

– مکان اشیا

– هتل

– فرودگاه

– زمان ها و…

اهمیت یادگیری و مکالمه انگلیسی :

همانطور که بیان کردیم اگر در زندگی زبان انگلیسی ندانید ؛ در نتیجه نمی توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید و نهایتا در زندگی شخصی وکاری پیشرفت خاصی نمی کنید و در نهایت تبدیل به یک فرد بی سواد و درجه دو خواهید شد!

برای اینکه زبان انگلیسی را خوب یاد بگیرید و به راحتی مکالمه انگلیسی کنید باید نسبت به این کار عشق داشته باشید  ؛ باید زمان بگذارید تا وقتی که یک فیلم زبان اصلی می بینید بتوانید خودتان را در آن مکان تصور کنید و از دیدن فیلم لذت ببرید .پس  سعی کنید آدم درجه یک باشید!

آدم های درجه یک فیلم ها را به زبان اصلی می بینند…

آدم های درجه یک به راحتی با مکالمه انگلیسی با تمام مردم دنیا ارتباط گرفته و جایگاه خود را در زندگی بالا می برند …

آدم های درجه یک برای صحبت با دیگران نیازبه مترجم ندارند …

در نتیجه سعی کنید یک انسان درجه یک  باشید و سعی کنید با آموزش زبان انگلیسی مهم ترین و لازم ترین کار زندگی خود را نجام دهید .
 

سخن آخر :

سخن آخر آن است که برای یادگیری زبان باید عشق با چاشنی صبر داشته باشید !

باید دست تلاش و پشتکار رابگیرید و آن را ول نکنید !

گنج شما ذهن شماست پس سعی کنید از آن نهایت استفاده را ببرید و زبان مشترک بین مردم دنیا را یادبگیرید و با همین یک مهارت با دنیای بیرون ارتباط برقرار کنید .

یکی از بهترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی و مکالمه انگلیسی اپلیکیشن مکالمه پچ پچ است که می تواند با برنامه و استراتژی کاملی که در اختیارشما قرار می دهد  ؛ تسلط شما را درزمینه یادگیری و آموزش زبان انگلیسی  افزایش دهد و شما را از نیاز به این  مهارت بی نیاز کند .

جیکو(کالوکیشن-آیلتس)

  کالوکیشن چیست ؟

اگر می خواهید نمره بالایی در آزمون آیلتس بگیرید یا دایره واژگان خود را به راحتی افزایش دهید پس باید با اهمیت کالوکیشن های آیلتس آشنا شوید و اگر قصد دارید بدانید   کالوکیشن ها در زبان انگلیسی چه کلماتی هستند این مقاله را از دست ندهید .

همچنین اگر قصد مهاجرت به کشور انگلیسی زبان  را دارید پس این مقاله می تواند راهی باشد برای شناخت شما از پیچ و خم زبان انگلیسی .

شاید تا  الان لغات زیادی از زبان را مطالعه کردید و یادگرفتید .  اما هنوز هم وقتی یک فیلم زبان اصلی می بینید یا با شخصی که انگلیسی زبان است صحبت می کنید باز هم  یک سری عبارت هایی را از او می شنوید که برایتان خیلی نا آشنا نیست ولی نمی توانید معنای درست آن را متوجه شوید .

اجازه بدید بیشتر براتون توضیح بدم …

در زبان فارسی هم یک سری لغاتی هستند که به تنهایی معنای متفاوتی دارند و زمانی که این لغات با هم استفاده می شوند ؛ معنای جدیدی به وجود می آورند و ما عادت کردیم این لغات را پیوسته در کنار هم برای رساندن منظورمان به بقیه استفاده کنیم . برای مثال قسم خوردن و یا زمین خوردن … هر دو کلمه این ترکیب ها  به صورت جدا معنای کمی متفاوتی دارند ولی وقتی در کنار هم می آیند مکمل هم می شوند و معنای کاملی ایجاد می کنند . پس ما ایرانی ها که به زبان مادری یعنی فارسی صحبت می کنیم به راحتی این واژه ها را در کنار هم استفاده کرده و عادت به شنیدن این واژه داریم . اما اگر فردی که تازه فارسی یاد گرفته است این کلمات را بشنود ممکن است تشخیص معنی دقیق آن برای او سخت باشد.

انواع کالوکیشن در زبان انگلیسی :

در زبان انگلیسی هم همین کلمات وجود دارند و فقط کسانی که بومی هستند و زبان مادری شان انگلیسی است از همان ابتدا به این همایندها عادت کرده و از آن ها استفاده می کنند و بقیه افرادی که قصد دارند انگلیسی یاد بگیرند و یا به کشور انگلیسی زبانی مهاجرت کنند کمی برای یادگیری این کالوکیشن ها دچار مشکل می شوند .

برای آنکه بیشتر این موضوع را درک کنید نمونه هایی از  کالوکیشن ها در زبان انگلیسی را به شما معرفی می کنیم :

1.     صفت + حرف اضافه = She is concerned a bout her examination

2.     فعل + حرف اضافه = He listens to the music a lot

3.     فعل + اسم= She made a mistake in her life

اهمیت کالوکیشن ها در آزمون آیلتس :

یکی از مهارت هایی که در آزمون آیلتس سنجیده می شود مهارت listening  و Writing  است که شما باید بتوانید مهارت خود را در شنیدن کلمات و به کار بردن آن ها استفاده کنید.

حتما و بدون شک به انواع کالوکیشن ها بر می خورید و باید قبلا آن ها شنیده و یاد گرفته باشید تا بتوانید معنای دقیق و درست آن هارا متوجه شوید و یا در نوشته های خود از آن ها استفاده کنید . در نتیجه یادگیری اگر قصد دارید نمره قابل قبولی در این آزمون به دست آورید یادگیری همایندها را از دست ندهید .

چگونه کالوکیشن ها را یاد بگیریم ؟

راه های خیلی زیادی وجود دارد که شما بتوانید انواع همایند ها را یاد بگیرید که به برخی از آن ها اشاره می کنیم :

·        برای یاد گرفتن سریع   کالوکیشن های آیلتس می توانید از منابع و اپلیکیشن های آموزشی مانند جیکوبمب استفاده کنید تا به راحتی بتوانید در کشور مورد نظری که قصد مسافرت و یا مهاجرت دارید مانند یک بومی صحبت کنید .

·        سعی کنید این کلمات را جدا از هم نبینید و باهم یادبگیرید تا سریعتر آن ها را خاطر بسپارید.

·        کلمات را برای خودتان در یک برگه دسته بندی کنید و کالوکیشن های آن را نیز در دسته بندی ها قرار دهید.

·        تا می توانید فیلم ببینید و مطالعه کنید زیرا هرچه بیشتر انواع اخبار و فیلم ها و… را گوش کنید و ببینید ؛‌ احتمال اینکه با همایندهای مختلف آشنا شوید بیشتر است و آنها را یاد خواهید گرفت .

سخن آخر اینکه هرچه بیشتر کالوکیشن های آیلتس را یاد بگیرید راحت تر از پس امتحان برآمده و در کشورهای انگلیسی زبان به راحتی می توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید و مانند یک بومی صحبت کنید . اراده و تلاش و پشتکارشما در یادگیری این مهارت بسیار تاثیرگذار و اثربخش است و کمکی که ما می توانیم به شما کنیم معرفی اپلیکیشن جیکوبمب برای یادگیری این همایند هاست . پس همواره دست از تلاش بر ندارید و برای آینده ای که می توانید آن را درخشان بسازید ؛ تلاش کنید . 

 

کاما (آموزش گرامر)

این مجموعه از سوی کمپانی ETS در شش سطح از کاملا مقدماتی تا کاملا پیشرفته می باشد. شما در این مجموعه هر آنچه که برای یادگیری زبان انگلیسی نیاز است را فرا خواهید گرفت.

یادگیری گرامر زبان انگیسی هم مثل هر چیز دیگری  قواعد و اصول خودش را دارد و برای اینکه بتوانید خیلی خوب انگیسی صحبت کنید باید مسیرهایی را طی کنید که تا الان طی نکرده اید.

گرامر زبان انگلیسی را با منابع درجه یک یاد گرفته و در بازه های زمانی مناسب با روش معتبر جعبه لایتنر مرور کنید.

درین برنامه بصورت اصولی و صیحیح همانند یک انگلیسی زبان قواعد و اصول گرامری زبان انگلیسی را بیاموزید.

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید