3 راه 100% عملی برای یادگیری گرامر انگلیسی

چرا باید گرامر زبان انگلیسی را به روش انگلیسی زبانان یاد بگیریم؟

یادگیری گرامر زبان انگیسی هم مثل هر چیز دیگری  قواعد و اصول خودش را دارد و برای اینکه بتوانید خیلی خوب انگیسی صحبت کنید باید مسیرهایی را طی کنید که تا الان طی نکرده اید.

خوب برای شروع می خواهم از شما بپرسم که به نظرتان تفاوت می ان دو جمله زیر در چیست؟

“Hello, how are you today? I hope you’re doing well.”
“Hey man, what’s up? Everything good with you?”

در جمله اول گوینده می گوید که: سلام امروز چطوری؟ امیدورام که خوب کار کنی.

در جمله دوم گوینده می گوید که: هی مرد چه خبر ؟ همه چیز خوب پیش میره؟

خوب حالا من از شما سوال می پرسم که به نظرتان کدام جمله از حیث گرامر زبان انگلیسی و محتوا درست تره؟

خوب اگر جوابتان گزینه اول است باید بگم که بهتون تبریک می گم چرا که  درست فکر می کنید  ولی اینجا یک امای بزرگ وجود داره و اون اینه که در زبان انگلیسی معمولا مردم به صورت کتابی حرف نمی زنن و به صورت کتابی فکر هم نمی کنند بلکه تمام اتفاقات بر اساس نیازهای آنها و چیزی که در جامعه رایجه شکل می گیره.

مثلا شما هیچ وقت توی زبان فارسی نمی گید که من به خیابان می روم و در صف نانوایی می ایستم تا نان بگیرم بلکه می گویید که من می رم خیابون و وایمیستم تو صف نونوایی تا نون بگیرم.

مسئله مهم  این است که: مردم همیشه “درست” صحبت نمی کنند ! نقل قول دوم در بالا دقیقاً اشاره به همین موضوع دارد.

شاید پیش از این ، از طریق مطالعه کتاب انگلیسی یا تماشای تلویزیون و فیلم انگلیسی ، این تفاوت را مشاهده کرده باشید . زبانی که افراد عادی از آن استفاده می کنند همیشه با زبانی که در کلاس یا از کتاب می آموزید یکسان نیست.

به سخنرانی که مردم هنگام مکالمه (غیررسمی) با یکدیگر صحبت می کنند انگلیسی مکالمه ای  و به گرامر آن گرامر مکالمه ای گفته می شود  و به گفتگو های که در کتابها ذکر می شود انگلیسی کتابی و به گرامر آن گرامر کتابی می گویند.

خوب امیدوارم همین اول کار توانسته باشم موضوع را برای شما بشکافم.

آموزش گرامر کاربردی و عملی

انواع گرامر زبان  انگلیسی

بیایید که به نحوه صحبت کردن به زبان مادری خودمون فکر کنیم. نحوه گفتگو با همکاران یا دانشجویان دیگر با نحوه صحبت با دوستان یا خانواده  کاملاً متفاوت است(حداقل برای من که ایجنوری صدق می کنه , شما رو نمی دونم). وقتی در یک محیط حرفه ای و در یک مهمانی هستید ، متفاوت صحبت می کنید. همه چیز از مکان ، موقعیت اجتماعی و حتی سن می تواند نحوه صدای مکالمه  و نوع حرف زدن شما را تغییر دهد.

در انگلیسی نیز همین مساله وجود دارد. روش های مختلفی برای صحبت غیر عادی وجود دارد. روش هایی که گاه  گرامر زبان انگلیسی را تغییر می دهد. برخی از گروه ها عبارتند از:

گرامر زبان انگلیسی عامیانه یا Slang : عامیانه یعنی بسیار غیر رسمی “صحبت کردن در خیابان” است و در انگلیسی می گویند که “” Slang is the extremely informal “street speak”” . گروه های سنی و مکان های مختلف از زبان عامیانه مختلف خودشان استفاده می کنند که این افراد به راحتی گرامر انگلیسی را مبتنی بر نیاز خودشان دست خوش تغییر و تحول می کنند .

پیشنهاد ما  مهارت حل مسئله و تصمیم گیری

 بنابراین اگر شما علاقه مند به یادگیری برخی از  اصول گرامری زبان های عامیانه هستید انتخاب مکان و پایبندی به گروه سنی که قصد ارتباط با آنها را دارید بسیار مهم می باشد.

 به هر حال ، استفاده از زبان عامیانه نوجوانان آمریکایی به عنوان یک فرد میانسال که در ایران زندگی می کند چندان منطقی نخواهد بود؟پس فکر می کنم نیاز نیست زیاد روی گرامر زبان انگلیسی این رده سنی و یادگیری گرامر زبان انگلیسی این دسته از افراد تمرکز کنید مگر این که خیلی برای شما ضروری باشد.

گرامر زبان انگلیسی گاه به گاه  یا Casual : گرامر زبان انگلیسی گاه به گاه معمولاً گرامر آرام و بی غل و غشی است چرا که این نوع گرامر انگلیسی بر پایه یک مکالمه آرام شکل گرفته است.یا به قول انگلیسی زبان ها A casual conversation is a relaxed conversation.

در گفتارهای گاه به گاه ، دستور زبان به اندازه محیط رسمی تر اهمیت ندارد.

مکالمه معمولاً از یک موضوع به موضوع دیگر به طور طبیعی جریان دارد و به اصطلاح معروف از این شاخه به آن شاخه است. مثلاً با دوستان و خانواده خود راحت صحبت می کنید.

گرامر زبان انگلیسی  گاه به گاه کاری : مکالمات گاه به گاه کاری نوعی است که می توانید در هنگام استراحت قهوه با یک همکار داشته باشید و  گرامر زبان انگلیسی  که در این سبک از گفتگو به کار می رود رسمی تر از سبک گرامر انگلیسی است که در مکالمه با دوستان و یا مکالمه عامیانه به کار می رود.

به این فکر کنید که قصد دارید با چه کسی به انگلیسی صحبت کنید.

 آیا شما امیدوارید که در حدود سن خود چند دوست پیدا کنید؟

یا می خواهید مهارت های مکالمه خود را بهبود ببخشید تا بتوانید “گفتگوی کوچک” را بهتر در دفتر کاری خود انجام دهید؟

یا حتی می خواهید از شرایط کنونی ایران خارج شوید و برای کار یا تحصیل عزم کشوری انگلیسی زبان را کرده اید.

پاسخ شما به این پرسش ها نوع گرامر زبان انگلیسی را که باید یاد بگیرید تعیین می کند.

آموزش گرامر انگلیسی و یادگیری گرامر انگلیسی

خوب حالا که راجع به تفاوت هایی که  در  گرامر زبان انگلیسی وجود دارد اطلاعاتی کسب کردیم بهتر است ببینیم که چطور اقدام به آموزش گرامر انگلیسی و یادگیری گرامر انگلیسی کنیم؟

من اینجا 3 راه 100% عملی برای یادگیری گرامر انگلیسی که باید درک و فراگیری آنها می توانید بر گرامر زبان انگلیسی مسلط شوید در زیر درج می کنم.امیدوارم با درک درست از آنها بتوانید بر یکبار برای همیشه اقدام به آموزش گرامر انگلیسی و یادگیری گرامر انگلیسی کنید:

1.اول سراغ نکته های گرامری گیج کننده بروید

بعضی کلمات به قدری شبیه به هم هستند که تشخیص تفاوت بین آنها دشوار است. در اینجا چند اشتباه وجود دارد که اغلب توسط زبان آموزان انگلیسی اتفاق می افتد.

نگران نباشید – اصلاح این موارد بسیار آسان است!

پیشنهاد ما  هوش مثبت

2.گرامر زبان انگلیسی را با منابع درجه 1 یاد بگیرید

منابع زیادی برای یادگیری گرامر وجود دارند اما مطمئن باشید اگر به سراغ منابع غیر استاندارد و درجه چندم بروید فقط وقت و پول خود را دور ریخته اید.

وب سایت ها
ادوفیند
این سایت دارای یک بخش مفید در مورد گرامر است که به راحتی در بخشهای مختلف سازمان یافته است. این سایت به شما مثالهای مفیدی درباره نحوه استفاده از هر یک از گرامرها در یک جمله می دهد.
برای دسترسی به این سایت از ادرس زیر استفاده کنید:

http://www.edufind.com/english-grammar/english-grammar-guide

وب سایت شورای عالی بریتانیا

این سایت چند بازی عالی را برای تمرین چیزهایی که آموخته اید در اختیار شما قرار می دهد! اگرچه این بازی ها برای کودکان است ، اما برای بزرگسالان نیز عالی است. به عنوان مثال ، بازی اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش فوق العاده مفید است ، و بعضی از بازی ها زمان بندی شده است که به شما کمک می کند سریعتر فکر کنید.

سینما و تلویزیون

آشنایی با مادر
این سریال از آن دست سریال هایی است که به خاطر جنبه کمدی خود همیشه مورد توجه بوده است و می توانید اصطلاحات گرامری خوبی را توسط آن یاد بگیرید.

فرندز
این سریال هم مثل سریال بالا می تواند منبع مناسبی برای فراگیری گرامر زبان انگلیسی باشد.
شبکه های نت فیلیکس و یوتیوب

فراتر از فیلم های آموزشی انگلیسی ، تعداد زیادی نمایش تلویزیونی و فیلم فوق العاده با زیرنویس برای تماشای شما وجود دارد. زیرنویس به شما کمک می کند تا هر نکته گرامری انگلیسی جدیدی را که پیدا کرده اید درک کنید و نحوه استفاده از آنها را در مکالمه به شما نشان می دهد.

یک مکان عالی برای شروع فیلم های دیزنی و سایر فیلم های انیمیشن است. این نوع فیلم ها برای همه مخاطبان بی خطر است و از انگلیسی بسیار شگفت انگیزی استفاده می کنند. آنها همچنین قصه های بی انتهایی دارند که بسیاری از مردم با آنها آشنا هستند – احتمالاً حتی در کودکی برخی از این فیلم ها را به زبان مادری خود تماشا کرده اید!
فقط می توانید استراحت کنید و فیلم تماشا کنید تا به راحتی انگلیسی جدید یاد بگیرید.

3.صبور باشید

انتظار نداشته باشید که دستور زبان شما بلافاصله کامل شود – حتی افراد بومی نیز اشتباه می کنند!
یکی از بهترین راه ها برای داشتن اطمینان به یک نکته گرامری جدید ، استفاده هرچه بیشتر از آن است.
اگر تازه در مورد تفاوت “چه کسی” و “چه چیزی” اطلاعاتی کسب کردید ، هر زمان که می توانید از هر دو این کلمات در جملات استفاده کنید.
یادتان باشد که هر بار فقط کمی مطالعه کنید. اگر احساس خستگی شدید کردید کمی استراحت کنید و بعداً به درس خود برگردید. شما همچنین باید به روشی متناسب با سبک یادگیری گرامر زبان انگلیسی مناسب خود مطالعه کنید.
اگر دیدید که تماشای فیلم یا نوشتن نامه در یک کافه راحت تر از مطالعه کتاب است ، بروید و یک کافه خوب با صندلی های راحت پیدا کنید. اجازه ندهید زمان شما را دچار تنش کند (استرس داشته باشید) – قرار است یادگیری برای شما سرگرم کننده باشد!