هر آنچه که بایست در مورد کتاب صوتی بدانید.

نخستین پرسش را اینگونه آغاز می کنیم که کتاب صوتی و اصولاً محتواهای نو چطور سبک زندگی شما را دگرگون می کنند؟

و اصولا کتاب صوتی چیست و چه کاربردهایی برای شما به همراه دارد؟

 

تکنولوژی روز به روز در حال تغییر و تحول و دگرگونی است و هر روز شاهد ظهور پدیده های جدیدی در عصر مدرن هستیم. تغییر از کوچکترین تا بنیادی ترین عناصر هستی که بشر با آن سر و کار دارند از خصیصه های مهم اثر تکنولوژیک محسوب می شود.

محتوا ها نیز از این قاعده مستثنا نبوده اند و محتوایی که پیش از این فقط در  به صورتمحتواهای نوشتاری در دسترس مخاطبان قرار می‌گرفتند امروزه با ظهور تکنولوژی‌های مختلف و پیشرفت فناوری های گوناگون شکل خود را تغییر داده و در چارچوب های مختلفی جهت استفاده مخاطبان و در دسترس عموم مردم قرار گرفته اند.

 

 تا پیش از این محتوا فقط در قالب محتوای متنی نظیر روزنامه ها و رسانه های دسته چندمی نظیر تلویزیون مورد استفاده مخاطبان قرار می گرفتند اما با ظهور پلتفرم های گسترده جهانی نظیر شبکه های اجتماعی و همچنین با توزیع گسترده گجت های ارتباطی نوع و گونه های دیگر از محتواها پا به عرصه وجود نهادند.

 

  شاید کسی نداند برای نخستین بار چه کسی کتاب های متنی را به کتاب های صوتی و گویا بدل کرد اما این نکته حائز اهمیت است که با تبدیل شدن محتوای متنی به محتوای صوتی مخاطبان بیشتری به سمت کتاب ها جلب شدند مخاطبانی که گاه حال و حوصله مطالعه کتب طولانی و قطور را نداشتند و همچنین وقت مطالعه آن را نداشتند , هنگامی که با پدیده کتاب صوتی مواجه شدند خیلی سریع جذب آن شدند.

 

 امروزه با تغییراتی که در دانش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به وجود آمده است ساخت و تولید این کتب دیگر مثل گذشته در انحصار افراد خاص و شرکت‌های خاصی نیست و هر فردی می تواند با کوچکترین ابزاری که در اختیار دارد که حتی می تواند یک موبایل یا رایانه قابل حمل باشد, اقدام به تولید کتاب های صوتی نماید و آنها را در اختیار دیگران چه به صورت کتاب صوتی رایگان و یا  در ازای پرداخت یک مبلغ کم یا زیاد به فروش برساند.

 

گسترش و دامنه  این مارکت تا آنجا پیش رفته است که بسیاری از بنگاه‌های فروش کتاب نیز به سمت آن سوق پیدا کرده اند و در ایران نیز بسیاری از تارنما های ارائه دهنده محتواها و خدمات متنی ارائه محتوای صوتی را در دستور کار قرار دادند تا بتوانند طیف گسترده از افرادی را که تا پیش از این علاقه به مطالعه در خصوص مطالعه کتاب های عمیق و قطور را نداشتند بتوانند به راحتی با دسترسی به محتوای صوتی که معمولا توسط افرادی که دارای صدای مطلوبی هستند, نیاز خود را برطرف سازند.

 

در این مقاله ما قصد داریم هر آنچه پیرامون کتاب صوتی باید بدانیم را بیان کنیم تا بتوانیم با درک درستی نسبت به این پدیده نیازهای خود را از یک جهت و از جهت دیگر در حیطه کسب و کار مرتبطی که ما  در این زمینه  مالک آن هستیم نیازهای مخاطبان خود را تا حد ممکن براورده سازیم.

پیشنهاد ما  اصول ارتباط با دیگران

 اگر این موضوع برای شما جالب است توصیه می کنم حتما این مقاله را با دقت مطالعه کنید چرا که می‌تواند داده های بسیار ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهد.

کتاب صوتی چیست؟

کتاب صوتی به گونه ای از محتوا اطلاق می شود که توسط یک مجموعه و یا یک فرد با استفاده از ابزار نرم افزاری و سخت افزاری  تولید می‌شود.

 

در این فرآیند تولید کننده با استفاده از نرم افزارهایی که برای این کار تعبیه شده‌اند و با بهره گیری از یک میکروفون که می‌تواند از رکورد شدن صدای محیط جلوگیری کنند و فقط تمرکز خود را بر روی صدای گوینده بگذارد اقدام به ضبط محتوای کتاب در قالب بیان و کلام گویا می نماید.

 

سپس محتوای که ضبط شده در درون نرم افزار قرار می گیرد و سپس خروجی مورد نظر از نرم‌افزار گرفته می‌شود و کتاب مورد نظر می‌تواند در قالب دیسک مجازی یا همچنین در قالب محتوای که بتوان آن را در فضای مجازی ارائه داد ,تولید و به فروش میرسد.

کتاب صوتی یا کتاب انتخاب باشماست

از گذشته تاکنون یک رسم خیلی جالب وجود داشته است و  آن این بوده است که به هنگام که نیازسنجی در بازار صورت نگیرد مخاطب نیز جذب نمی‌شود در خصوص کتاب صوتی هم امر بدین ترتیب است تا هنگامی که این پدیده به ظهور نرسیده بود شاید هیچ‌کس فکر نمی‌کرد کسی حاضر باشد که کتاب را به صورت صوتی بشنود اما با ظهور و گسترش این پدیده کار به جایی رسیده است که بسیاری از افراد به این سمت کشیده شده‌اند.

 

 اینکه افراد بخواهند کتاب صوتی یا کتاب فیزیکی را انتخاب کنند و دانسته های خود را افزایش دهند و بستگی به شرایط او دارد چرا که یک فرد ممکن است شرایط کاری خاصی داشته باشد و یا همچنین و شرایط سنی آن فرد ایجاب نماید که از کتاب صوتی استفاده کند و ی ا در حین ورزش ,رانندگی و بسیاری از فعالیت‌های روزمره کتاب صوتی را بر کتاب فیزیکی ترجیح  دهد.

اما این بستگی به خود شما دارد که بخواهید چه نوع کتابی را با چه محتوایی مطالعه نمایید.

 

 کتاب صوتی شرایط های گوناگونی دارد که کتاب فیزیکی فاقد دارد مثلا می توانید اقدام به دانلود کتاب صوتی رایگان در اینترنت نمایید و  از پرداخت هزینه خرید کتاب فیزیکی معاف شوید. 

یا اینکه می توانید کتاب صوتی رایگان مورد نظر خود را در بسیاری از سایتهای اینترنتی موجود و کانال های تلگرامی دانلود نمایید و از آن استفاده نمایید.

 

البته توجه کنید که کتابهای که به صورت کتاب صوتی رایگان در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد معمولاً کیفیت نازل تری در ایران نسبت به کتاب های صوتی با کیفیت بالا در اختیار مخاطب قرار دارد و معمولاً گوینده های آنها را افراد معمولی تشکیل می دهند .

پیشنهاد ما  راهنمای کامل در ایمیل مارکتینگ و فواید آن چیست؟

در صورتی که اگر شما اقدام به خرید کتاب صوتی از مارکت معتبر می کنید گوینده های  کتاب صوتی افراد معروف و خوش صدا  محسوب می شوند تا بتوانند به راحتی محصول خود را به فروش برسانند.

کتاب صوتی

فواید کتاب صوتی چیست؟


کتاب صوتی فواید بسیار زیادی دارد که درباره برخی از آنها به تفصیل در مطالب بالا اشاره شد اما مهمترین فایده این است که شما دیگر با چشمتان اقدام به خواندن کتاب نمی کنید و با ذهن تان به راحتی مطالبی را که توسط گوینده بیان می شود می توان در ذهن خود تصویرسازی و تجسم کنید و درک بهتری نسبت به برخی از موضوعات داشته باشید اما همانگونه که باید اشاره کرد این مطلب بسیار مرتبط با گوینده ای است که محتوا را در قالب کتاب صوتی بیان می کند و در صورتی که فرد یک فرد خوش صدا نباشد و یا اینکه فرد گوینده فردی باشد که خطاهای بسیار اقدام به خواندن مطالب نماید ممکن است شما هم چنین دچار دلزدگی هم نماید.

بهترین سایت برای دانلود کتاب صوتی کدام سایت است؟

اگر شما هم به دنبال دانلود کتاب صوتی و خرید کتاب صوتی رایگان و دانلود رایگان کتاب صوتی در وب یا بسیاری از بستر های دیگر می گردید حتما برایتان پیش آمده که بخواهید به دنبال برخی از ارائه دهندگان این محتوا بگردید و یا محتوای مورد نظر خود را در آن ها پیدا کنید.
باید بگویم که این بستگی به خود شما دارد و نوع محتوا که به دنبال آن میگردید.


مثلا اگر به دنبال دانلود کتاب صوتی روانشناسی می‌گردید شخصاً سایت رادیو مثبت را به شما پیشنهاد می کنم که در این حیطه بسیار قدرتمند عمل کرده است و آرشیو قدرتمندی است مطالب و کتب روانشناسی را در خود جمع کرده که می تواند نیازهای شما را برآورده کند.


اگر به دنبال دانلود کتاب صوتی در حیطه های مختلف می گردید مجموعه های ارئه دهنده کتاب صوتی مانند : کتابراه ,فیدیبو و طاقچه در این حیطه می‌تواند مناسب باشد چرا که بسیاری از افرادی که در حیطه نشر مطالب به صورت فیزیکی به صورت گویا و به صورت کتاب های الکترونیکی اقدام می کنند در این مجموعه ها اقدام به فروش محصولات خود می کند که در اینجا هم می توانید محصولات مختلف را که توسط مجموعه مختلف تهییه شده اند را پیدا کنید.


اگر به دنبال دانلود رایگان کتاب صوتی یا کتاب صوتی رایگان هستید هم میتوانید با مراجعه به برخی از کارهای تلگرامی که اقدام به تهیه کتاب صوتی رایگان برای مخاطبان خود می کنند اقدام به دانلود رایگان کتاب صوتی در این کانال ها نمایید.
اما نمی‌توان به طور قطع در خصوص کیفیت محتوایی که توسط این کانال ها ارائه می‌شود نظر داد که ایا دارای کیفیت مطلوبی است یا خیر , اما این یک بستر رایگان برای دانلود رایگان کتاب صوتی و یا دانلود کتاب صوتی رایگان محسوب می شوند.

کتاب صوتی

کتاب های صوتی ورکار با بالاترین کیفیت